Niech twoje pieniądze pracują tylko dla ciebie

Pomagam w gwarancjach
info@gwarancje-ubezpieczeniowe.pl
Wadium | Należyte wykonanie | Rękojmia

Kryzys w branży budowlanej – czy PZU wstrzymuje wydawanie gwarancji?

We czwartek byłem „na plotkach” u jednego z ubezpieczycieli. Rozmawialiśmy między innymi o sytuacji w branży budowlanej. Dużo bankructw, dużo nieporealizowanych umów. Chyba będzie dużo wypłat z gwarancji.

Podobno PZU wstrzymuje wydawanie gwarancji dla tej właśnie branży. Czy tak jest naprawdę, tego nie wiem, mogę jednak uwierzyć, że wydawanie gwarancji zostało przynajmniej znacznie ograniczone.

Tego samego dnia bowiem zadzwoniła do mnie osoba (nie będąca klientką naszego biura) i zwierzyła się, że od wielu lat współpracuje w zakresie gwarancji z PZU. Jednak ostatnio firma ta odmówiła wystawienia gwarancji usunięcia wad i usterek na stosunkowo niedużą kwotę (79 tysięcy zł), uzasadniając odmowę niekorzystną sytuacją rynkową właśnie w branży budowlanej. Z rozmowy wnioskuję, że nie była to duża firma, czuć było, że zatrzymanie u beneficjenta takich pieniędzy będzie stanowiło dla firmy nie lada problem. Cóż, być może nam się uda znaleźć odpowiednie rozwiązanie w postaci satysfakcjonującej oferty.

Speak Your Mind

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.