Niech twoje pieniądze pracują tylko dla ciebie

Pomagam w gwarancjach
info@gwarancje-ubezpieczeniowe.pl
Wadium | Należyte wykonanie | Rękojmia

Czy nowy podmiot może otrzymać „gwarancję turystyczną”?

Jeśli dopiero planujesz założyć działające na takim rynku przedsiębiorstwo, musisz wiedzieć, że od samego początku będziesz potrzebował gwarancji ubezpieczeniowej lub bankowej.

W przeciwieństwie do praktyki gwarancji przetargowych, gwarancję turystyczną może otrzymać nowy podmiot, a w przypadku działalności gospodarczej można o nią zawnioskować jeszcze przed zarejestrowaniem się w urzędzie jako przedsiębiorca. Wówczas, po otrzymaniu odpowiedzi, możesz się zdecydować, czy chcesz podejmować dalsze kroki.

W przypadku nowych firm do wniosku o gwarancję należy przygotować również biznesplan z opisem działalności i przewidywanymi przepływami finansowymi.

Ponadto w przypadku osób fizycznych, wymagane jest ich oświadczenie majątkowe, a w przypadku innych przedsiębiorstw – szczegółowe dane finansowe. W tym drugim przypadku należy się liczyć z koniecznością poręczenia przez wspólników.

Ryzyko dla ubezpieczyciela, a tym samym i składka, będą wyższe niż w przypadku istniejących już działalności; posiadanie odpowiedniej gwarancji jest jednak warunkiem koniecznym rozpoczęcia działalności turystycznej, natomiast w kolejnych latach jest szansa na zmniejszenie ryzyka i związaną z tym obniżkę płaconej składki.

Comments

  1. Witam,

    tak z ciekawości – czy są jacys ubezpieczyciele, poza Europaische, którzy udzielają takich gwarancji na nowych wzorach?

  2. @Jarek: jest ich kilku. Signal, TU Europa, InterPolska, i jeszcze pewnie by się kogoś znalazło.

Speak Your Mind

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.