Niech twoje pieniądze pracują tylko dla ciebie

Pomagam w gwarancjach
info@gwarancje-ubezpieczeniowe.pl
Wadium | Należyte wykonanie | Rękojmia

Jak uzyskać wadium z podpisem elektronicznym?

Ten typ wadiów stał się w tym roku bardzo popularny. Powodem tego jest przede wszystkim fakt, że do sporej części przetargów przepisy zobowiązują oferentów do składania dokumentów, w tym i wadium, w formie elektronicznej.

Oczywiście wszyscy ubezpieczyciele mają możliwość wystawienia tej formy wadium. Technicznie procedura taka ma tę zaletę, że dokument jest wysyłany mailem, czyli może znaleźć się u klienta natychmiast, a nie następnego dnia, jak to jest w przypadku wysyłek kurierskich. Nie zmienia to jednak faktu, że do wystawienia wadium w większości przypadków konieczne jest podpisanie z ubezpieczycielem tak zwanej „umowy generalnej” („rocznej” itp.)., co oznacza, że procedura po obu stronach umowy (klient i ubezpieczyciel) związana z zebraniem potrzebnych dokumentów, ich oceną, i podpisaniem umowy, trwa najkrócej kilka dni, a praktyce często kilka tygodni. Po podpisaniu umowy gwarancje są już wystawiane „na bieżąco”.

Wyjątkiem są nieduże gwarancje wadialne, do sumy 80 tysięcy złotych, o których pisałem ostatnio. One również mogą być wystawione z kwalifikowanym podpisem elektronicznym.Współpraca odbywa się w ramach jednorazowej umowy i istnieje możliwość wystawienia takiej gwarancji od ręki nawet dla firmy, która wcześniej nie współpracowała z tym ubezpieczycielem.

Jeśli jesteś zainteresowany szybkim otrzymaniem gwarancji wadialnej z kwalifikowanym podpisem elektronicznym, zapraszam do kontaktu na maila: info@gwarancje-ubezpieczeniowe.pl

Speak Your Mind

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.